Jak złożyć wniosek rekrutacyjny?
Zgodnie z załącznikiem nr 1 do Zarządzenia Lubelskiego Kuratora Oświaty nr 2/2026 z dnia 26 stycznia 2026 r. składanie wniosku do klasy pierwszej szkoły ponadpodstawowej rozpoczyna się 18-05-2026.
Treść i załączniki zarządzenia Lubelskiego Kuratora Oświaty
Logowanie będzie możliwe od 18-05-2026 . Po zalogowaniu kandydat będzie mógł wypełnić wniosek rekrutacyjny.
W systemie rekrutacji są wszystkie szkoły podstawowe, których organem prowadzącym jest Gmina Lublin.
Logując się musisz założyć indywidualne konto
LINK DO SYSTEMU REKRUTACJI – SZKOŁY- MIASTO LUBLIN
Założenie konta będzie możliwe od 18-05-2026 .
Indywidualna rejestracja kandydata do klasy I szkoły ponadpodstawowej
wymaga zalogowania się przy użyciu Węzła Krajowego.
Aby rozpocząć proces rejestracji, należy (od 18-05-2026 ):
1. Kliknąć przycisk „Zaloguj” znajdujący się w prawym górnym rogu strony.
2. Następnie wybrać opcję „Zaloguj się przez Węzeł Krajowy”.
Dostępne metody logowania przez Węzeł Krajowy to:
-
Profil Zaufany,
-
e-dowód,
-
bankowość elektroniczna (wybrane banki),
-
inne metody udostępnione w ramach login.gov.pl.
Po poprawnym zalogowaniu zostanie wyświetlony panel rejestracji, w którym należy podać:
-
numer PESEL kandydata,
-
imię kandydata,
-
nazwisko kandydata.
Po zapisaniu wszystkich wymaganych danych w systemie utworzone zostaje konto kandydata. Po zalogowaniu na konto z wykorzystaniem Węzła Krajowego możliwe będzie wypełnienie formularza rekrutacyjnego do klasy I szkoły ponadpodstawowej
Niezależnie od formy logowania, wypełniony wniosek, podpisany przez rodziców należy dostarczyć do szkoły pierwszego wyboru lub podpisany elektronicznie przez rodziców/opiekunów przesłać elektronicznie do szkoły pierwszego wyboru.
Kandydat dokonuje wyboru trzech szkół oraz dowolnej liczby oddziałów w tych szkołach, układając listę zgodnie z własnymi zainteresowaniami i planami na przyszłość.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkół, która już jest dostępna w systemie w zakładce Informator o ofercie.
Życzymy trafnych wyborów oraz wielu sukcesów na kolejnym etapie edukacji!

