Wizyta uczniów w Państwowym Muzeum na Majdanku

19 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Państwowego Muzeum na Majdanku. Podczas zwiedzania mieli okazję poznać historię niemieckiego obozu koncentracyjnego oraz losy jego więźniów. Wizyta była ważną lekcją historii, skłaniającą do refleksji nad tragicznymi wydarzeniami II wojny światowej, wartością wolności oraz szacunkiem dla drugiego człowieka. Wyjazd pozwolił uczniom lepiej zrozumieć znaczenie pamięci historycznej i odpowiedzialności za jej pielęgnowanie.