17 maja na terenie Zespołu Parkowo-Pałacowego w Zawieprzycach odbyła się kolejna edycja Historycznej Majówki, podczas której na dużej scenie mieli okazję zaprezentować się wychowankowie Szkoły Podstawowej i oddziału przedszkolnego “Skrzaty”.
Skrzaty z Zamkowego Wzgórza pod przewodnictwem pani Jadwigi Słomki zaśpiewały piosenkę “Na zielonej łące” z towarzyszeniem instrumentów perkusyjnych, a uczennice klas IV: (Gabrysia, Julia, Zosia) i V (Alicja, Amelia, Weronika) pod opieką pani Moniki Sławińskiej-Kędzierskiej zatańczyły taniec renesansowy “Rex” w strojach z epoki. Dziewczynkom akompaniował bębniarz – Tomasz z klasy V.
Występy naszych zdolnych młodych wykonawców zostały nagrodzone gorącymi brawami przez liczną publiczność zgromadzoną w parku.
Wszystkim bardzo gratulujemy i życzymy dalszych artystycznych sukcesów!

